Bir diğer adıyla seçmesiz yemek olan tabldot; Fransızca “misafir sofrası” anlamına gelen Table d’hote kelime öbeğinden Türkçe ‘ye aktarılmıştır. Günlük veya işletmenin tercihine bağlı olarak değişkenlik gösterebilen ve sabit bir fiyat üzerinden verilen tabldot yemek, günümüzde okullarda, yemek firmalarında, restoranlarda vb. yerlerde yaygın olarak tercih edildiği gözlemlenmiştir.

 

Tabldot Yemek Neden Tercih Edilmelidir?

Paslanmaz ve metal tabaklarda yemeklerini sunan tabldot hizmeti, dünya üzerinde birçok gelişmiş ülkenin hemen hemen hepsi plastik kullanımını bırakmış bir durumda. Ülkemizde duyarlı bazı yemek firmaları ise plastik kullanmama uygulamasına uyarak tabldot yemek çeşitlerine yönelip çalışanının ve kendisinin sağlığını düşünerek tabldot kullanımına geçmeyi uygun görmüştür.

 

Tabldot Yemeklerinin Faydaları?

Şirkette, okulda veya dışarda yediğimiz çoğu yemeğin nasıl ortamlarda, hangi malzemelerle hazırlandığını bilmiyoruz. Sağlığımız açısından yemek yiyeceğimiz yeri her zaman özenle seçmeyi tercih ediyoruz. Tabldot yemek hem insanların sağlığını düşünmesiyle hem de hesaplı olmasıyla herkesin tercih etme sebeplerini güçlendirerek sağlıklı yemek yeme fırsatı sunuyor. Yalı yemek firması olarak; tabldot yemek çeşitlerimizin zengin ve günlük kalori ihtiyacını dikkate alarak hazırlamış olup; ekibimizin titiz çalışmaları sonucu sizlere ulaşmaktadır. Çalıştığınız veya gittiğiniz yerlerde sürekli ne yesem, nerden yesem, sorularıyla zamanınızı boşa harcıyor ve vaktinizi çalıyorsunuz. Tabldot yemekleri bu soruları ortadan kaldırmakla kalmıyor, çaldığınız zamanınızı size geri veriyor ve paranız cebinizde kalıyor.

 

Tabldot Yemek Çeşitleri Nelerdir?

Usta ellerde hazırlanan tabldot yemekleri günlük olarak hazırlanıyor. Çalışanların ve şirket sahibini oldukça yararlı duruma getirmeye devam eden tabldot firmaları, her gün birden fazla çeşit çeşit yemek yaparak herkesin damak tadına hitap ederek gönülleri fethetmeye devam ediyor. Her gün 4 çeşit ve birbirinden lezzetli yemekleriyle hizmet vererek tanınmaya başlayan yemek firmaları; 4 çeşit yemeğin içerisinde günün çorbası, ana yemeği, tatlı vb. yemekleriyle kendisinden söz ettirmeye son sürat hızla devam ediyor. Ayrıca yanında tatlı ve içeceğini unutmuyor.

Annelerimizin yemeklerini dışarda aratmayan, ev yemeği tadında, sıcak ve lezzetli yemekleri ile tabldot herkesi hayran bırakıyor. Bu sayede bütün şirket sahipleri tabldot yemeklere yöneliyor. Üstelik herkesin memnun olduğu bu tabldot yemeklerde istediğiniz yemekleri sipariş edebilme imkânınız da mevcut. Sadece şirketlere değil değişik fuar bölgelerine de hizmet veren Yalı yemek tabldot yemek menüleri ile hem müşterilerine kusursuz bir yemek ziyafeti sunuyor hem sağlıklı yaşamaları için gerekli besin ihtiyacını karşılıyor.